Stan Wawrinka (Šveits)

Šveitsi vanameistri, Stanislas “Stan” Wawrinka (s. 08.03.1985) tunnusmärgiks on unikaalne ja ülivõimas ühe käe tagakäelöögi tehnika, mida tenniselegend  John McEnroe on tunnistanud maailma parimaks. Enim saviliivaväljakutel mängida armastav Wawrinka on oma karjääri jooksul võitnud kolm Suure Slämmi tiitlit – 2014 Australian Openi, 2015 French Openi ja 2016 US Openi. Šveitsi koondise ridades võitis Stan koos Roger Federeriga 2008.a olümpiamängudel paarismängus kuldmedali ja 2014.a Davis Cupi. 

Stan alustas tennisemänguga alles 8-aastaselt ja treenis mitu aastat vaid kord nädalas. Täielikult tennisele pühendus Stan 15-aastaselt ja kaks aastat hiljem, aastal 2002 suundus profituurile. ATP TOP 10 sekka tõusis Wawrinka 2008.a maikuus ning oma kõrgeimale edetabelikohale – ATP 3 – 27.jaanuaril 2014. Stan on läbi aegade teine Šveitsi meestennisist pärast Roger Federeri, kes on võitnud Suure Slämmi turniiri. 2013.a Davis Cupilt pärineb aga omamoodi rekord, kui koos Marco Chiudinelliga peeti Tšehhi koondise vastu maha ajaloo pikim paarismängu kohtumine, mis kestis 7 tundi ja 1 minut.

“Stan the Man” Wawrinka on oma karjääri jooksul võitnud kokku 16 ATP tiitlit, alates 2017.aastast aga võidelnud vigastustega. 2022. aastal tennisega hüvasti jätnud Roger Federeri kõrval on ka 37-aastane šveitslane andnud aimu peatsest profikarjääri lõpust. Edukas naasemine tuurile ja tõus ATP TOP 50 sekka 2023. aastal annab aga lootust, et saame imetleda šveitslase maailmaklassist tagakäelööki veel vähemalt ühe hooaja.

YONEX sõlmis Wawrinkaga 2014.a neljaks aastaks 20 miljoni dollari suuruse sponsorlepingu, mis hõlmas lisaks VCORE reketile ka täielikku varustatust riietuses ja jalanõudes. Yonex on tunnistanud lepingut kui oma ajaloo tulusaimat investeeringut ühte mängijasse. Wawrinka mängib Yonexi “vormis” tänase päevani.

STAN WAWRINKA YONEX tennisevarustus:

Reket: PERCEPT 97*

Spordikott: Pro Racket Bag (9pcs)

Jalanõud: POWER CUSHION ECLIPSION 4

*professionaalsed mängijad võivad kasutada standardsest mudelist erinevat, mängijale personaalselt seadistatud omadustega reketit