Elena Rõbakina (Kasahstan)

2022. aasta Wimbledoni võitja Elena Rõbakina (s. 17.06.1999) tõusis komeedina maailma tennise absoluutsesse tippu 2019. a kerkides vaid ühe hooajaga edetabeli 169. kohalt TOP20 sekka (WTA 17). Oma esimese WTA tiitli võitis Elena 2019.a Bukarestis ning teise 2020.a Dubais alistades teel finaali järjestikku kaks tollast TOP 5 mängijat.

Aasta 2023 algas Rõbakinale hiilgavalt, kui ta jõudis Australian Openil finaali ning teenis Indian Wellsis oma karjääri esimese WTA1000 taseme tiitlivõidu. Pärast Madriidi Masters turniiril finaali jõudmist võitis Elena aga Roomas oma teise, liivaväljakutel aga karjääri esimese WTA1000 tiitli ja kerkis edetabelis 3. kohale. Temast ettepoole jäid vaid 2023.a slämmivõitjad Iga Swiatek ja Aryna Sabalenka. 2024. algus tõid Elenale aga kaks WTA 500 turniirivõitu Brisbane’ist ja Abu Dhabist kasvatades nii tema WTA tiitlite arvu seitsmeni. Kaheksanda tiitli (mis on ühtlasi kolmandaks tiitlivõiduks saviliivakattel) teenis Elena Stuttgartis Porsche Openil alistades seejuures poolfinaalis maailma esireketi Iga Swiateki.

Elena alustas tennisemänguga 6-aastaselt ja kuni 19-aastaseks saamiseni ei olnud tal oma eratreenerit. Õppides tavalises keskkoolis jäi tennisele aega vaid 2 tundi päevas ning kuni 15-aastaseks saamiseni treenis noor talent Moskva Spartaki tennisekooli kaheksaliikmelises ning hiljem neljaliikmelises treeninggrupis. Ometigi suutis andekas neiu tõusta ITF juunioride edetabelis kõrgele 3. positsioonile ja suunduda 17-aastaselt iseseisvalt profituurile. Venemaal sündinud ja kuni 2020.a koroonapandeemiani Moskvas resideerunud Rõbakina esindab alates 2018. aastast (talle märksa suuremat rahalist ja organisatoorset toetust pakkunud) Kasahstani ning on läbi aegade esimene Kasahstani tennisist maailma TOP 10-s.

Oma pikkuse – 184 cm – kiuste väljakul hästi liikuva Elena suurimateks trumpideks peetakse võimsat servi ja tagajoonemängu. Vaatamata oma agressiivsele mängustiilile on Elena tuntud kui äärmiselt tasakaalukas ja distsiplineeritud mängija, kes väljakul liigsetele emotsioonidele ruumi ei jäta. Alates 2018. aastast treenib Kasahstani esinumber Horvaatia endise tennisisti Stefano Vukovi käe all, kes on ühtlasi ka esimene ja seni ainus treener, kes Elenaga World Tennis Touril kaasa reisinud. Kuigi Elena kodu on Moskvas, ei ole ta sinna pärast 2020. aastat tagasi pöördunud ning elab ja treenib turniiride vahepealsel ajal Slovakkias.

ELENA RÕBAKINA tennisevarustus:

Reket: VCORE 100

Spordikott: 23 PRO RACQUET BAG (9PCS)

Keeled: POLYTOUR FIRE 120/125/130

Roland Garrosil 2023.a sõlmis Elena Rõbakina Yonexiga Head-to-Toe sponsorlepingu vahetades nii välja oma kauaaegse riiete- ja jalanõude sponsori Adidase.

*professionaalsed mängijad võivad kasutada standardsest mudelist erinevat, mängijale personaalselt seadistatud omadustega reketit

Foto: WTA Tour